زلال بصیرت (Clear insight )

«فلسطین کلید رمز آلود گشوده شدن درهای فرج به روی امت اسلامی است » مقام معظم رهبری

زلال بصیرت (Clear insight )

«فلسطین کلید رمز آلود گشوده شدن درهای فرج به روی امت اسلامی است » مقام معظم رهبری

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران وب سايت ختم قرآن مجيد
< سایت جامع فرهنگی
مذهبی شهید آوینی Aviny.com

مبارز کلیپ

آخرین نظرات
  • ۶ مرداد ۹۴، ۰۱:۲۳ - محمد مهدی تهرانی
    خدا قوت

۱۶ مطلب در شهریور ۱۳۹۴ ثبت شده است

 

در پاسخ به گزارش گاردین؛

گروه جنگ نرم مشرق- روز سه‌شنبه 24 شهریور، گزارشی با عنوان "حجاب چگونه موجب بدتر شدن وضعیت مزاحمت‌های جنسی در ایران شده است" در پایگاه اینترنتی روزنامه گاردین انگلیس منتشر شد. «مشرق» به این گزارش که نویسنده مشخصی نداشت و فقط به نقل از "خبرنگارِ دفتر ایران" آورده شده بود، تحت عنوان «خبرنگار گاردین در تهران، حجاب را عامل آزارهای جنسی خیابانی معرفی کرد» پرداخته بود.

در پاسخ به این گزارش،"ثریا سپه‌پور اولریش" کارشناس سیاست خارجی آمریکا که ساکن این کشور، اما اصالتاً ایرانی است، و همچنین از نزدیک با مفهوم پروپاگاندا و فریب‌های رسانه‌ای آشنایی دارد، مطلبی را در پایگاه تحلیلی "گلوبال‌ریسرچ" منتشر کرده که در آن دروغ‌پردازی روزنامه گاردین را افشا کرده است:

گزارش گاردین درباره حجاب و مزاحمت‌های جنسی در ایران// در حال ویرایش

«تقریباً همه با داستان پینوکیو آشنا هستند؛ عروسکی چوبی که به دست "ژپتو" ساخته شد و یک پری پس از آن‌که او را به یک پسربچه واقعی تبدیل کرد، به او گفت اگر می‌خواهد انسان بماند، باید شجاع و صادق باشد و خودخواه نباشد. آن‌چه که ما اغلب در مورد پینوکیو به یاد داریم، این است که هر بار به حرف پری گوش نمی‌داد و با هر دروغی که می‌گفت، دماغش درازتر می‌شد. ظاهراً خبرنگار مجله خبری "دفترِ تهران" (Tehran Bureau) هم که نامش افشا نشده، با درست کردن داستان‌هایی درباره ایران در مقاله خود با عنوان "چگونه حجاب در ایران، آزار و اذیت جنسی را بدتر کرده است" عملاً به «خبرنگار پینوکیو» تبدیل شده است.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۳۰ شهریور ۹۴ ، ۲۰:۰۴
یاد

 یکی از مهم‌ترین راه‌های تقویت درونی، حفظ روحیّه‌ی انقلابیگری است در مردم؛ بخصوص در جوانها. سعی دشمنان این است که جوان ما را لاابالی بار بیاورند، نسبت به انقلاب بی‌تفاوت بار بیاورند، روحیّه‌ی حماسه و انقلابیگری را در او بکُشند و از بین ببرند؛ جلوی این باید ایستاد. جوان، روحیّه‌ی انقلابیگری را باید حفظ کند. و مسئولین کشور جوانهای انقلابی را گرامی بدارند؛ این‌همه جوانهای حزب‌اللّهی و انقلابی را برخی از گویندگان و نویسندگان نکوبند به اسم افراطی و امثال اینها. جوان انقلابی را باید گرامی داشت، باید به روحیّه‌ی انقلابیگری تشویق کرد؛ این روحیّه است که کشور را حفظ میکند، از کشور دفاع میکند؛ این روحیّه است که در هنگام خطر به داد کشور میرسد.بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم ۱۳۹۴/۰۶/۱۸

 
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۱ شهریور ۹۴ ، ۲۱:۳۷
یاد

گروه سیاست جهان نیوز - علی رضایی‌نژاد: توافق وین یا برجام حاصل داد و ستد امتیازهایی بوده که اکنون مجالس ایران و آمریکا مسئول وزن کشی منافع و مضرات آن هستند. از نظر تیم مذاکره کننده ایران رفع تحریمها و تثبیت حقوق هسته ای ایران دو امتیاز بزرگ اخذ شده است و در مقابل پذیرش شفافیت هسته ای و کنار گذاشتن بمب دو امتیاز مهم داده شده به طرف غربی است.

این ادعا البته در مقام بررسی ممکن است به شکل دیگری برداشت شود. ظاهر امر این است که امتیازهای داده شده از سوی ایران، برنامه هسته ای صلح آمیز ایران را تا مدت دو دهه با محدودیتهای جدی مواجه کرده است (محترمانه رو به تعطیلی است). در مقابل رفع تحریمها هم آن طور که عنوان می شود نیست. تحریمها لغو نشده بلکه بخشی از مهمترین تحریمها یعنی تحریمهای کنگره و اروپا در طی چند مرحله (تدریجی) تعلیق میشود.

در نمودار زیر وضعیت امتیازهای داده شده و مدت زمان تعهدات مشخص شده است. به نظر میرسد خط قرمز رهبری مبنی بر پذیرش حداکثر ده سال محدودیت نیز به سرنوشت خطوط قرمز تحریمی گرفتار شده است.


برای دیدن نمودار در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ شهریور ۹۴ ، ۲۱:۳۰
یاد

روند خلق پول و خلق نقدینگی در دولت‌های مختلف همواره به دلیل عدم هماهنگی هزینه‌ها و درآمدها، به طرز سریعی در حال افزایش بوده است. در سال‌های اخیر به دلیل کسری بودجه‌ی مضاعف در دولت‌های دهم و یازدهم، خلق پول توسط بانک مرکزی راه آسان اما پرضرری بوده که دولت‌ها انتخاب کرده‌اند و نتیجه‌ی آن افزایش بی حد و حصر نقدینگی در اقتصاد است. هر واحد خلق پول توسط بانک مرکزی به واسط ضریبی به نام ضریب فزاینده، ۵ تا ۶ برابر می‌شود و حجم نقدینگی موجود در اقتصاد را به سرعت بالا می‌برد. تنها یکی از آثار این فرآیند بروز تورم در اقتصاد است. این روند در دولت فعلی کار را به جایی رسانده که به نظر می‌رسد کار از کنترل دولت خارج شده است و در طول کمتر از دو سال حجم پول و به تبع آن نقدینگی خلق شده در این دولت معادل کل ۴ سال دولت دهم است. خلق پول با این سرعت بالا باید به صورت مداوم رصد شود، چرا که نشان‌گر سرعت بالای خلق پول بدون پشتوانه است. پول بدون پشتوانه‌ای که هیچ معادلی در بخش واقعی اقتصاد ندارد و کالاها و خدمات به هیچ وجه نمی‌توانند با این سرعت خلق شوند. همان‌گونه که گفته شد نتیجه‌ی این اتفاق چیزی جز تورم نیست. به علاوه خلق پول بدون پشتوانه در نگاه دقیق‌تر ربا است؛ چرا که خلق از عدم است و برای خلق هر یک واحد پول که با یک واحد از کالاها و خدمات در اقتصاد هم ارزش خواهد شد، هیچ زحمتی کشیده نمی‌شود و در مقابل کالاها و خدمات در اقتصاد با زحمت تولید شده‌اند و دارای ارزش ذاتی و واقعی‌اند. درست مانند آن‌چه که در ربای ساده، اضافه بر پول قرض داده شده گرفته می‌شود. هر چند در ربای قرضی، دسته‌کم پولی قرض داده شده است! اما در اینجا بدون این‌که حتی پولی قرض داده شود، از اقتصاد بهره اخذ می‌شود، بهره‌ای که نرخ ماهانه‌ای آن معادل کل پول چاپ شده توسط بانک مرکزی در هر ماه است!

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ شهریور ۹۴ ، ۲۱:۲۷
یاد

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ شهریور ۹۴ ، ۰۰:۴۱
یاد

روزی که کعبه از زیر آب سر برآورد/ اعمال شب و روز دحو الارض

کار مهم در این ماه آگاهى از نعمتهایى است که خداوند در روز دحوالارض (گسترش زمین) به بشر ارزانى داشته است. زیرا آگاهى از نعمت و کم و کیف آن اولین مرتبه شکر است . همانگونه که در روایات بر این مطلب تصریح و در علم اخلاق ثابت شده است .

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۹ شهریور ۹۴ ، ۰۰:۳۲
یاد

معجزه‌ای به نام «آب سنگین» +تصاویر تأسیسات اراک

«یا خودمان باید بفروشیم یا در اختیار آژانس قرار گیرد و آن‌ها مشتری پیدا کنند اما اگر دست خودمان باشد آنقدر بازار وجود دارد که همه محصول خود را بفروشیم و اگر از طریق آژانس و به کشورهای خاص باشد که باز هم مشکلی نخواهیم داشت.»

به گزارش فرهنگ نیوز، داشتن یک راکتور آب سنگین و البته ساختن آن در ایران یک کار بزرگ بوده و نشان از توان بالای متخصصان کشورمان دارد اما نکته مهم این است که اگر آب سنگین این راکتور تامین نشود، چه باید کرد؟ در دنیایی که آمریکا به نزدیک‌ترین متحدش یعنی رژیم صهیونیستی تنها 25 کیلوگرم آب سنگین در سال می‌دهد، تامین 90 تن آب سنگین برای تپش قلب راکتور اراک کار غیر ممکنی است اما آینده‌اندیشی مسئولان کشورمان از یک سو و تلاش و مجاهدت خاموش دانشمندان این عرصه از سوی دیگر باعث شد تا قبل از اتمام کار ساخت راکتور آب سنگین اراک، تاسیسات تولید آب سنگین در همان منطقه خنداب اراک شروع به کار کند تا خیالمان از داشتن آب سنگین برای راکتور راحت گردد. ایران به عنوان نهمین کشور تولیدکننده آب سنگین در دنیا به این محصول رسید و حتی توانست بیش از ظرفیت تعریف شده ابتدای کار - 16تن - امروز به میزان 20 تن تولید آب سنگین با غنای 99.88درصد در سال برسد. بعد از بازدید راکتور آب سنگین اراک، بی‌مناسبت نبود به دیدار مدیر مجتمع تولید آب سنگین هم برویم و از او در مورد این دستاورد عظیم و پر سود که علاوه بر استفاده در راکتور آب سنگین، ویژگی‌ها و موارد استفاده متعدد و مهمی در سایر صنایع دارد، بپرسیم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ شهریور ۹۴ ، ۲۳:۱۲
یاد

گزارشی از نقش سفارت انگلستان در آتش‌افروزی در فتنه‌ی 88 در شماره 198 خیابان فردوسی تهران، باغی قرار دارد که ساختمان واقع‌شده در آن کانون فتنه‌انگیزی در طول یک‌صد سال اخیر در ایران بوده است. فتنه 88 یکی از رویدادهای فراموش ناشدنی در تاریخ انقلاب اسلامی است. فتنه‌ای که در آن بدخواهان ملت ایران و در رأس آن نظام سلطه از هواهای نفسانی عده‌ای از خواص داخل کشور کمال استفاده را برده و با غبارآلوده کردن فضا و واردکردن اتهام تقلب و جنایت، نظام اسلامی را مورد هجوم نرم خود قراردادند. هرچند عده‌ای از عناصر میدان‌دار فتنه در جامعه ما به «سران فتنه» معروف شدند، اما واقعیت آن بود که این‌ها، کارگزار اجرایی‌ای بیش نبوده و رئوس اصلی فتنه استکبار جهانی یعنی ایالات‌متحده آمریکا، دولت خبیث و استعماری بریتانیا و رژیم جعلی صهیونیستی بودند. در این میان نقش برجسته روباه پیر استعمارگر یعنی دولت انگلستان در این فتنه بر کسی پوشیده نیست، خصوصاً نقش محوری رسانه سلطنتی این دولت یعنی بی‌بی‌سی و نیز نمایندگی رسمی این دولت در تهران. در شماره 198 خیابان فردوسی تهران، باغی قرار دارد که ساختمان مرکزی واقع‌شده در آن در طول یک سده اخیر کانون دخالت‌های آشکار و پنهان دولت انگلیس و فتنه‌انگیزی در صفوف ملت ایران بوده است. در همین باغ بوده است که سفره «مشروطه انگلیسی» برای انحراف نهضت ملت ایران پهن گردید و در همین ساختمان طرح کودتاهایی همچون 3 اسفند 1299 و 28 مرداد 1332 ریخته شد. در اتاق‌های همین ساختمان شد که طرح به قدرت رساندن رضا میرپنج و انحلال سلطنت قاجار نهایی شد و کمتر از دو دهه بعد توسط همین دولت استعماری او کنار زده شد.

به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی، انگلیسی‌ها که به لحاظ نفوذ در حاکمیت و شناخت دقیق از ساختار و رفتارهای سیاسی دولتمردان جدید دچار ضربه شدید و فقر قابل‌توجه اطلاعاتی شده بودند، تلاش‌های وسیعی جهت افزایش آگاهی خود انجام دادند. اینان که خود را وارثان بزرگ امپراتوری بریتانیا می‌دانند، بعد از افول دوران طلائی گذشته، در حال حاضر خود را نه به‌عنوان یک ابرقدرت بلکه به‌عنوان یک قدرت محوری در سیاست جهانی با نقش جدید، قلمداد می‌نمایند که با توجه به رویکردهای جدید وزارت خارجه انگلستان و توجه بیشتر به خاورمیانه و علی‌الخصوص ایران، اقدامات وسیعی را جهت جاسوسی و اشراف بر اوضاع سیاسی- اجتماعی و گسترش حوزه نفوذ خود به مورداجرا می‌گذارند. هرچند بسترهای روابط دو کشور به نسبت قبل از انقلاب به‌طور بنیادی متحول شده‌اند، اما انگلیسی‌ها همچنان در تلاش برای حضور و نفوذ در ارکان و سطوح مختلف در جمهوری اسلامی ایران، به‌عنوان کشوری مهم و تأثیرگذار در منطقه خاورمیانه و تعقیب منافع سیاسی و فرهنگی و اقتصادی خود بود. فتنه 88 نیز یکی از مقاطعی است که از همین ساختمان برای آتش‌افروزی در آن برنامه‌ریزی گردید. ازاین‌رو اندیشکده‌ی برهان در گزارش ذیل که بر اساس اسناد قطعی مراجع ذی‌صلاح جمع‌بندی شده است، مروری گذرا بر نقش این سفارت خبیث در شکل‌گیری و هدایت فتنه در مقطع قبل و بعد از انتخابات ریاست جمهوری دهم دارد. شورای فرهنگی، پوششی برای دخالت سیاسی شورای فرهنگی آموزشی بریتانیا که به‌عنوان بخش فرهنگی سفارت انگلیس در ایران فعالیت می‌کرد، سابقه حضور در کشور از زمان قبل از انقلاب اسلامی (تحت عنوان انجمن ایران و انگلیس) را دارا بود و در دوره جدید از سال 2001-2000 میلادی با نام شورای فرهنگی و آموزشی انگلیس آغاز به‌کار کرد. شورای فرهنگی انگلیس سازمانی مستقل و در بیش از 100 کشور دنیا دارای شعبه بوده و مرکز آن در لندن مستقر است؛ اما در ایران بخش فرهنگی سفارت انگلیس محسوب می‌گردد. از جمله فعالیت‌های متعدد بریتیش کانسیل (CB) می‌توان به: برگزاری آزمون‌های عمومی و تخصصی زبان انگلیسی، مشاوره‌های آموزشی، اعطای بورسیه در مقاطع مختلف تحصیلات تکمیلی، و نیز به نخبگان، محققان، اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، مسئولین و کارمندان دستگاه‌های مختلف، روزنامه‌نگاران و نظایر این‌ها اشاره کرد. از سوی دیگر هدایت پروژه‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و هنری با مشارکت مراکز ایرانی و انگلیسی، پروژه‌های مشترک دانشگاهی و موارد متعدد دیگر در زمره امور محوله این مرکز قرار دارند. اگرچه فعالیت‌های مذکور فی‌نفسه اموری عادی به نظر می‌رسند؛ اما نکته مهم آن است که این مرکز انگلیسی در پوشش این پروژه‌ها اهداف و مقاصدی نظیر شناسایی و جذب نخبگان علمی و دانشگاهی، طرح‌ها و پروژه‌های مراکز آموزش عالی و تحقیقاتی کشور، جمع‌آوری اطلاعات در زمینه‌های مختلف در قالب نظرسنجی از مراجعین حضوری، برگزاری جلسات مشاوره عمومی و خصوصی برای افرادی که قصد تحصیل و یا مهاجرت به خارج از کشور دارند؛ و موارد متعدد دیگری را دنبال می‌نمود. این شورا با هماهنگی و همکاری با سفارت انگلیس در تهران هر سال در قالب راتبه‌های (بورس‌ها) چونینگ وزارت خارجه انگلیس، تعدادی از بهترین دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های ایران را برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی و یا گذراندن فرصت مطالعاتی و تکمیل پروژه‌های خود شناسایی، و با انجام مصاحبه نسبت به اعزام آن‌ها اقدام می‌کرد. در معرفی انواع دیگر بورس‌های اعطایی شورای فرهنگی انگلیس می‌توان به بورس‌های کوتاه‌مدت و کمک‌هزینه‌های تحصیلی اشاره کرد که به برخی اساتید دانشگاه‌ها و افرادی از دستگاه‌های مختلف داخل کشور اختصاص می‌یابد؛ و آن‌ها با سفر به انگلستان نیز از تسهیلات دفتر مرکزی آن در لندن بهره‌مند می‌شدند. شورای فرهنگی و آموزشی انگلیس تلاش وافر داشت تا با تمامی افرادی که تحت عناوین مختلف به انگلیس اعزام می‌نماید، پس از بازگشت به کشور همچنان ارتباط خود را حفظ نموده و از آن‌ها در مقاطع مختلف در جهت تأمین منافع انگلستان استفاده کند. به‌عبارت‌دیگر این قبیل افراد در زمره مرتبطین شورای فرهنگی در سازمان‌های مختلف داخلی قرار می‌گیرند؛ و حتی از این افراد به بهانه‌های مختلف برای شرکت در مراسم و مناسبت‌های سفارت انگلیس و شورای فرهنگی دعوت به عمل می‌آید که طی برگزاری این قبیل مراسم‌ها دیپلمات‌های ارشد و مظنون به فعالیت‌های اطلاعاتی انگلیس با طرح موضوعات موردعلاقه؛ اطلاعات کاملی از این افراد، و همچنین مشاغل و جایگاه‌های آن‌ها در مراکز دولتی را کسب می‌کنند. به‌هرحال اساس کار انگلیسی‌ها به‌طور اعم و شورای فرهنگی و آموزشی انگلیس به‌طور اخص، بر شناسایی و جذب افرادی در دستگاه‌های گوناگون جمهوری اسلامی ایران قرار داشت تا با استفاده از آن‌ها به مقاصد و اهداف اطلاعاتی خود در کشور جامه عمل بپوشانند. برگزاری دوره‌هایی با حمایت بریتیش کانسیل و مشارکت مراکز انگلیسی و ایرانی در داخل کشور است که طی آن نمایندگانی از شورای انگلیس ضمن آشنایی با محققان ایرانی؛ از آن‌ها دعوت می‌کردند که مراحل پایانی پروژه‌های خود را در قبال پرداخت کلیه هزینه‌ها (سفر، اقامت، تحصیل و...) در انگلیس به انجام رسانند. نکته مهم آن است که برخی از این پروژه‌ها به لحاظ اهمیت در زمره پروژه‌های ملی قرار می‌گیرند و محققان مربوطه نیز بعضاً طی همکاری آن‌ها با شورای فرهنگی و آموزشی انگلیس و یا سایر مراکز انگلیسی زمینه‌ساز سوءاستفاده بیگانگان را فراهم نمودند.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۶ شهریور ۹۴ ، ۱۸:۳۷
یاد
به گزارش  خبرنگار دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ؛  پس از جنگ ‌های انبوه ارتش اسرائیل با محور مقاومت فلسطینی و لبنانی  در چند سال اخیر قدرت نظامی "حماس" و "حزب الله" که از اعضای محور مقاومت در منطقه غرب آسیا هستند ؛ به شکل چشمگیری افزایش یافته است.

پس از جنگ غزه در سال 2012 میلادی حماس برای تشکیل یک یگان دریایی قدرتمند وارد عمل شد. ماموریت ویژه این یگان مقابله با زیاده خواهی و تجاوزات دریایی ارتش اسرائیل و کمک به مردم غزه و حل مشکلات معیشتی آن ها از مسیر مواصلاتی  دریایی  و ضمنا کمک تجهیزاتی به یگان‌های حماس از طریق دریا است.


شکار ویژه  کماندوهای حماس ؟! + عکس**"الضفادع البشریة" یا «قورباغه های انسانی» چیست؟

"محمد زارعی" کارشناس مسائل فلسطین در این باره اظهار داشت: "الضفادع البشریة" یا «قورباغه های انسانی»، یگان دریایی گردانهای قسام است.  یگان دریایی گردانهای قسام، پس از جنگ 8 روزه در سال 2012 تشکیل و مأموریتش اجرای عملیات علیه اهداف دشمن از طریق دریای مدیترانه تعریف شد؛ اما پس از سقوط دولت "محمد مرسی" در مصر، تنگ تر شدن محاصره نوار غزه و همچنین تخریب اکثر تونل های مرزی که به عنوان شریان اصلی ورود سلاح به نوار غزه بود، مأموریت دیگری نیز برای این یگان در نظر گرفته شد و این یگان اقدام به ارسال مهمات و تسلیحات لازم از طریق دریا به نوار غزه کرد.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ شهریور ۹۴ ، ۱۸:۲۱
یاد

به گزارش تراز ،کریم محمدزاده قنبری، تولیدکننده روغن نباتی به بررسی مشکلات بازار روغن داخلی پرداخت و بیان داشت: اخیرا در بازار روغن داخلی، توسط گروه صنعتی بهشهر دامپینگی انجام شده و چند شرکت بزرگ نیز با آنها همراه هستند. در حقیقت شرکت بهشهر متأسفانه به عنوان لیدر این دامپینگ را ایجاد کرده و در پیروی از آن نیز کارخانه‌های دیگر هم که حالا به قول خودمان صاحبانش سعودی نیستند در حق همکاران هم وطن خود از سعودی‌ها بدتر عمل کردند.

وی ادامه داد: همین الآن برخی از شرکت‌ها روغن را وارد کرده و در این وضعیت نامناسب بازار کنجاله و روغن خام را نامناسب‌تر از گذشته کرده است  و روغن تصفیه شده را پایین‌تر از قیمت و حتی پایین‌تر از قیمت گروه صنعتی بهشهر وارد بازار کرده اند.

شرکت‌های بزرگ قصد دارند بازار خود را گسترش دهند حتی به قیمت زیر پا له شدن تولیدکننده‌های کوچک

وی تأکید کرد: به نظر می‌رسد که این شرکت‌ها قصد دارند تا  بازار خود را تثبیت کرده و بازار بیشتری را به دست بگیرند و این چنین واحدهای تولیدی کوچک را زیر پا له نمایند.اصلی‌ترین چیزی هم که آن‌ها را قدرتمند کرده این است که، آنها هم دسترسی‌شان به منابع  بهتر است هم بحث مواد اولیه و هم بحث بانکی را بهتر تأمین می‌کنند.

قنبری در ادامه اظهار داشت: در ادارات نیز برخی با آن‌ها همراهی و حمایت می‌کنند. به طوری که اگر مشکلی برایشان پیش بیاید، در فلان وزارتخانه این مشکل  برای آن‌ها چهار ساعته حل می‌شود، اما من تولیدکنندهِ کوچک باید بیست روز بروم و بیایم تا شاید مشکلم حل شود، شاید هم نشود.

وی با بیان این که شرایط رقابت با هم توازن ندارد گفت: درست نیست توقع داشته باشیم در چنین شرایطی که شرایط رقابت عادلانه و منصفانه نیست تولیدکننده کننده‌های کوچک بتوانند سرپا بمانند، ما دسترسی به منابع را نداریم اما کارخانه‌های بزرگ، مواد خام یا مثلاً دانه روغنی را می‌توانند اعتباری بخرند.

حتی شرکت "مادر تخصصی " که وابسته به وزرات صنعت است، تنها از تولیدکننده‌های بزرگ حمایت می‌کند!

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ شهریور ۹۴ ، ۱۸:۱۳
یاد

انتظار به سر آمد/ فیلم «محمد رسول الله (ص)» اکران شد

به گزارش مشرق، سینمای ایران سال های سال در انتظار رونمایی از فیلمی درباره زندگی حضرت محمد(ص) بوده است اما به دلایل مختلف این فیلم ساخته نشد تا اینکه مجید مجیدی تصمیم گرفت به خواست مردم و البته سینمای ایران لبیک گوید.

چراغ اکران «محمد رسول الله (ص)» روشن شد

مجیدی مجیدی کارگردان این فیلم سینمایی برای ساخت فیلم «محمد رسول الله (ص)» انگیزه های محکمی داشت و به گفته این کارگردان در نشست خبری این فیلم، آزرده خاطر شدنش از توهین به ساحت مقدس پیامبر در رسانه ای در دانمارک باعث شد عزم خود را جزم و چراغ ساخت این فیلم سینمایی را روشن کند.

فیلم محمد رسول الله

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ شهریور ۹۴ ، ۱۰:۴۲
یاد

خبرگزاری تسنیم: نمایندگان مجلس شورای اسلامی هرگونه به‌کارگیری افرادی را که در اجرای قوانین و مقررات بازخرید یا بازنشسته شده یا می‌شوند، در دستگاه‌های اجرایی ممنوع کردند

صحن مجلس

به‌گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی صبح امروز پارلمان، جزئیات طرح دوفوریتی ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

وکلای ملت با تصویب ماده واحده این طرح مقرر کردند هرگونه به‌کارگیری افرادی که در اجرای قوانین و مقررات، بازخرید یا بازنشسته شده یا می‌شوند از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون به‌استثنای مقامات موضوع ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری، ایثارگران، فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان 70٪ و بالاتر در دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری یا هر دستگاهی که به‌نحوی از انحاء از بودجه کل‌کشور استفاده می‌کند، ممنوع و همچنین هر گونه پرداخت از هر محل و تحت هر عنوان به آنان ممنوع است.

طبق تبصره این ماده، افرادی که به‌خلاف مفاد این قانون به‌کارگیری شده‌اند، ظرف مدت 60 روز از تاریخ تصویب این قانون، باید سمت و پست خود را ترک کنند و هر گونه پرداخت تحت هر عنوان به آنان در حکم تصرف غیرقانونی در اموال دولتی است.

همچنین در تبصره دیگر این ماده مصوب شد کارکنان و اعضای هیئت مدیره مناطق آزاد نیز مشمول این قانون هستند.

بهارستان‌نشینان در تبصره 3 ماده واحده طرح مذکور مصوب کردند که همه قوانین و مقررات عام مغایر این حکم و ماده 41 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 15 آبان 1384 و ماده 91 قانون استخدام کشوری مصوب 31 خرداد 1345 و بند (ب) ماده 65 قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب 15 دی 1389 در خصوص دستگاه‌های اجرایی نسخ می‌شود.

ماده واحده و تبصره‌های این طرح با 157 رأی موافق، 17 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از 195 نماینده حاضر در صحن علنی، ماده واحده طرح ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان به تصویب رسید.

به گزارش تسنیم، در حالی جزییات این طرح امروز تصویب شد که وکلای ملت در همه جلسات علنی این هفته وقت خود را صرف بررسی این طرح کردند و مصوبه‌ای نداشتند. پس از تصویب ماده واحده و تبصره‌های این طرح چند پیشنهاد برای الحاق به ماده واحده مطرح شد که بی‌نتیجه بود، البته قرار شد این پیشنهادات نمایندگان در جلسات علنی بعدی مجلس به بحث و بررسی گذاشته شود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۴ شهریور ۹۴ ، ۱۳:۲۷
یاد

به گزارش مشرق، گزیده‌ای از فرمایشات بنیانگذار جمهوری اسلامی درباره تمکین مسئولان، احزاب و گروه‌ها به قانون و فصل‌الخطاب بودن قانون اساسی و شورای نگهبان به شرح ذیل است:

*شورای نگهبان گوش به حرف عده‌ای که به اصطلاح مترقی هستند ندهد

...شما باید ناظر بر قوانین مجلس باشید، و باید بدانید که به هیچ وجه ملاحظه نکنید. باید قوانین را بررسی نمایید که صددرصد اسلامی باشد. به هیچ وجه گوش به حرف عده‌ای که می خواهند یک دسته کوچک مردم ما خوششان بیاید و به اصطلاح مترقی هستند، ندهید، قاطعانه با اینگونه افکار مبارزه کنید. خدا را در نظر بگیرید. اصولا آنچه که باید در نظر گرفته شود خداست ، نه مردم، اگر صد میلیون آدم ، اگر تمام مردم دنیا یک طرف بودند و شما دیدید که همه آنها حرفی می زنند که بر خلاف حکم قرآن است بایستید و حرف خدا را بزنید، ولو اینکه تمام بر شما بشورند. انبیا هم همین طور عمل می کردند؛ مثلا موسی در مقابل فرعون مگر غیر از این عمل کرد؟ مگر موافقی داشت. بحمدالله مجلس ما مجلسی است اسلامی و قوانین خلاف اسلام تصویب نخواهد شد؛ولی شما وظیفه دارید ناظر باشید. خلاصه گوش به حرف طبقه مرفه مترقی ندهید. خدا انشاءالله با ماست . اگر عملمان برای خدا باشد، خدا ما را موفق می کند..." (صحیفه امام ج 13 ص 53)

* هرکس بگوید رای شورای نگهبان کذا است مفسد است

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ شهریور ۹۴ ، ۱۳:۵۵
یاد